Doporučení k fotografiím

V poslední době bývá jedním z nejčastějších důvodů zamítnutí vašich článků v rámci HP Newsfeed problém s fotografiemi. Často jde o snímky, které se v článcích využívat smějí, ale třeba mají jen špatně uvedený zdroj. Proto jsme pro vás vytvořili tento malý návod, jak pracovat se zdroji fotografií, aby byly v souladu s pravidly služby Seznam Newsfeed (/podminky-seznam-newsfeed/)

Pokud užíváte fotky (ať už koupené nebo z volných licencí), vždy je zdrojujte tak, jak je konkrétními zdroji fotek požadováno. Někdy to je požadavek uvedení konkrétního autora, někdy stačí uvést jen jméno organizace/společnosti. V některých případech může být vyžadován také proklik na web autora snímku. V každém případě je potřeba si ještě před samotnou publikací snímku pečlivě projít citační pravidla daného zdroje.

Veškeré informace níže prosím berte jako doporučení, a to pouze ve smyslu publikace článků ve službě Seznam Newsfeed.

Popsaná doporučení lze aplikovat na české i zahraniční zdroje.

(Ne)povolené zdroje

Obecně platí, že zdrojování fotografií sociálními sítěmi nebo cizím webem odporuje podmínkám služby Seznam Newsfeed. Proto, pokud je v autorovi fotografie jakákoliv webová stránka, vyhodnotíme takový snímek jako nevyhovující. Přitom může jít i o zdroj, který volné publikování fotografií umožňuje. Řešení ale může být více než snadné – např. místo zdroje Foto: Facebook / Ministerstvo kultury uvedete jen Foto: Ministerstvo kultury ČR. Takovou fotku vám pak rádi „pustíme“ dál.

Sociální sítě Facebook, Twitter, Instagram,…