Seznam Nástroje WP

„Seznam Nástroje WP“ je rozšíření (plugin), který usnadňuje integraci a využití aplikací spojených se službou Přihlášení přes Seznam. Umožňuje rychlé nasazení a konfiguraci přihlašovacího tlačítka od Seznamu a nabízí možnost instalace dalších nástrojů spojených s přihlašováním.

Systémové požadavky

Pro správné fungování rozšíření „Seznam Nástroje WP“ je potřeba dodržet následující systémové požadavky:

Minimální

WordPress: verze 5.2 a vyšší

PHP: verze 5.6 a vyšší

Doporučené

WordPress: verze 5.8 a vyšší

PHP: verze 7.0 a vyšší

Vyžadované

Pro správnou funkci je nutné, aby web běžel na zabezpečeném SSL protokolu (tedy, aby web byl spuštěn na https://) a dále je nutné mít pro externí komunikaci se serverem od Seznamu zapnutou CURL knihovnu v nastavení PHP (je naprosto běžně zapnutá automaticky, nejde o nic speciálního).

Instalace

Před instalací pluginu důrazně doporučujeme provést zálohu WordPressu. Pokud by se vyskytly nečekané problémy, budete z ní moci svůj web snadno obnovit. Kompletní pokyny k vytvoření zálohy naleznete v sekci „WordPress Backups“ na oficiálních stránkách WordPress.org (text je v angličtině).

Kliknutím na níže uvedené tlačítko „Stáhnout seznam-wp-tools.zip“ si stáhněte si aktuální verzi pluginu seznam-wp-tools.zip. Tento soubor obsahuje rozšíření a zároveň slouží jako instalační balíček.

Instalace z prostředí WordPress

 1. V administraci CSM WordPress přejděte do sekce „Pluginy → Instalace pluginů“.
 2. Klikněte v horní části na tlačítko „Nahrát plugin“.
 3. Ve formuláři použijte tlačítko „Vybrat soubor“ a zvolte archiv seznam-wp-tools.zip.
 4. Klikněte na „Instalovat“ a budete přesměrování na stránku s instalací.
 5. Následně plugin aktivujte stisknutím tlačítka „Aktivovat“.
 6. Nyní je plugin nainstalovaný a aktivní.

Instalace pomocí FTP

 1. Přihlaste se pomocí svého FTP účtu k instalaci WordPress.
 2. Navigujte FTP klienta do složky wp-content/plugins.
 3. Rozbalte archiv seznam-wp-tools.zip a celou složku seznam-wp-tools včetně jejího obsahu nahrajte do složky wp-content/plugins.
 4. Přihlaste se do administrace WordPressu a v sekci „Pluginy → Přehled pluginů“ aktivujte plugin „Seznam Nástroje WP“.
 5. Nyní je plugin nainstalovaný a aktivní.

Nejčastější dotazy

„Seznam Nástroje WP“ je rozšíření (plugin), který usnadňuje integraci a využití aplikací spojených se službou Přihlášení přes Seznam. Umožňuje rychlé nasazení a konfiguraci přihlašovacího tlačítka od Seznamu a nabízí možnost instalace dalších nástrojů spojených s přihlašováním.

Pro aktivaci pluginu potřebujete pouze aktivní (e-mailový) účet na Seznamu. Postup, jak službu zprovoznit, naleznete v podobě kontextové nápovědy v nastavení pluginu.

Ano, umí. Pokud tuto funkcionalitu v nastavení svého WordPressu povolíte, bude plugin umět uživatele nejen přihlásit, ale i zaregistrovat.

Ano. Tlačítko dokáže respektovat vyšší nastavení z WordPressu, a pokud se o přihlášení pokusí neregistrovaný uživatel, bude odkázán zpět na stránku s přihlášením. Zde uvidí hlášku, že přihlášení je možné pouze pro uživatele s již aktivním účtem.

Pokud se uživatel zaregistruje pomocí tlačítka „Přihlásit přes Seznam“, budou mu náležet stejná práva jako uživatelům registrovaným standardní cestou a bude moci používat veškeré služby, které váš web nabízí.

Webu, k němuž se uživatel prostřednictvím Seznamu přihlašuje, předáváme pouze ty osobní údaje, pro které k tomu uživatel explicitně poskytne svůj souhlas – třeba e-mailovou adresu, křestní jméno a příjmení. Dále je možné sdílet například telefonní číslo nebo profilový obrázek, opět ale jen se souhlasem uživatele. Pokud uživatel nechce svá data předat, zůstanou u Seznamu a třetí strana k nim přístup nezíská.

Ano, je. Přihlášení probíhá přes standardizovaný protokol OAuth 2.0 a všechny informace jsou při předávání šifrované. Navíc je uživatel pro váš web ověřený a máte tedy jistotu, že nejde o návštěvu bota, který se snaží proniknout k zabezpečeným částem vašeho webu.

Ano, tlačítko lze integrovat na kterékoliv místo stránky pomocí běžného zkráceného kódu (shortcode), nebo pomocí PHP.

Changelog

[1.1] – 31/01/2024

 • Skrytí přihlašovacího tlačítka přihlášenému uživateli
 • Přidání parametrů pro analytiku (přihlášení přes plugin)
 • Změna způsobu hashování přihlašovacího e-mailu
 • Oprava volání wp_login hooku po přihlášení

[1.0] – 29/11/2022

 • Vydání produkční verze
 • Oprava zdvojeného tlačítka vytvoření short kódu
 • Oprava validace načítaných uživatelských dat

Update pluginu

Plugin od svého vzniku podporuje automatickou aktualizaci. Pokud máte tuto možnost z bezpečnostních důvodů vypnutou, stáhněte si nejnovější verzi pluginu a proveďte prosím jeho aktualizaci podle následujícího postupu:

 1. Přihlaste se pomocí svého FTP účtu k instalaci WordPressu.
 2. Navigujte FTP klienta do složky wp-content/plugins.
 3. Rozbalte archiv seznam-wp-tools.zip, celou složku seznam-wp-tools včetně jejího obsahu nahrajte do složky wp-content/plugins a přepište všechny existující soubory.
 4. Nyní je plugin aktualizovaný a aktivní.

Vyloučení odpovědnosti

Instalace pluginu „Seznam Nástroje WP“ (dále také jen „Plugin“) je dobrovolná. Plugin a veškeré přidružené soubory se uživatelům poskytují tak, jak jsou, včetně všech případných vad. Licence a kopie Pluginu jsou poskytovány bez jakýchkoliv záruk a společnost Seznam.cz, a. s. (dále také jen „Provozovatel“) žádným způsobem neodpovídá za vady Pluginu ani za škody, které by uživatelům v důsledku těchto vad mohly vzniknout. Vůči Provozovateli nelze uplatňovat žádné nároky na náhradu škody, nemajetkové újmy, nebo jiné nároky vzniklé v souvislosti s Pluginem nebo v souvislosti s užitím Pluginu. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za Plugin, jeho instalaci a další užití uživateli.

Své náměty, dotazy a uživatelskou odezvu prosím zasílejte na e-mail ssp-nasazeni@firma.seznam.cz.