Co je SSP

Seznam SSP je systém pro vytváření reklamních zón, generování reklamních kódů a vykreslení reklamy do inzertních pozic umístěných na vašem webu. Platforma Seznam SSP nahrazuje dosavadní výdej reklamy z Skliku.

Generování reklamních kódů

Vložením reklamního kódu do zdrojového kódu vaší stránky zajistíte zobrazení reklamy na webu. Ke generování reklamních kódů slouží nástroj v části „Reklamní kódy“ v uživatelském rozhraní Seznam SSP (https://partner.seznam.cz).

Zde si vyberte web a sadu zón pro určitý typ stránky vašeho webu (např. článek bude obsahovat leaderboard 970 × 210 px, skyscraper 300 × 600 px a wallpaper 480 × 300 px) a pro tuto sadu zón vygenerujte reklamní kód. Daná sada zón se automaticky uloží pod vámi zvoleným názvem a najdete ji poté v select boxu nebo v záložce „Moje kódy“.

Vygenerovaný reklamní kód si zkopírujte a vložte do zdrojového (HTML) kódu vašich stránek podle instrukcí uvedených v komentářích.

Kód se skládá ze tří částí:

  • kódu pro připojení měřicího a výdejového scriptu, který je potřeba vložit do hlavičky stránky,
  • HTML elementů <div> se specifickým atributem ID reprezentujících jednotlivé reklamní zóny, které je potřeba vložit do těla stránky,
  • obsluhujícího JavaScriptu pracujícího s metodou getAds(), která vykreslí reklamu do umístěných HTML elementů <div>.

Podrobnou technickou dokumentaci k reklamním kódům a konfiguraci výdeje Seznam SSP najdete na https://ssp.seznam.cz/static/doc/.

Provize, kterou vidíte v partnerském rozhraní je pouze odhadovaná. Výsledná částka k fakturaci se může lišit.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields