Postup přidání webu do Seznam Newsfeed

Poloautomatizace pro vás zjednodušuje proces přidání webu do Newsfeedu na domovské stránce Seznam.cz. Abyste mohli vytvořit žádost, je potřeba přihlásit se do partnerského účtu. Právě tam se celý proces žádosti odehrává. Účet, ve kterém budete žádost vytvářet, musí být registrovaný na IČO provozovatele webu. Spolupráci třetích stran, například agentur, pro zařazení do newsfeedu není možné využít.  

Pokud nemáte partnerský účet, jednoduše si ho vytvoříte. Je to snadné. V naší Nápovědě najdete detailní postup a videonávod, který vám s tím pomůže. Pro vytvoření žádosti je nutné mít web vytvořený a schválený. Jak přidat web se dozvíte také v Nápovědě.

Stačí kliknout na Newsfeed a poté na Přidat žádost.

Základní informace o webu

Vyberte web a potvrďte že:

  • běží na https
  • je responzivní
  • dejte nám také vědět, zda váš web obsahuje fotogalerii. Je to z toho důvodu, že při vytváření reklamních kódů potřebujeme vědět, zda je vytvořit právě i pro fotogalerii.

Splnění podmínek pro zařazení do služby Seznam Newsfeed

Přečtěte si jednotlivé body a zaškrtnutím nám potvrďte, že je všechny splňujete. Pokud některý z bodů nesplňujete, web nemůže být schválen. Je proto nutné úpravu provést před odesláním žádosti. Jestli vám do vyplňování něco skočilo a potřebujete se k žádosti vrátit později, skrolujte dolů a zatím si vyplněné informace uložte. Žádost nelze zpracovat, pokud není kompletně vyplněna.

RSS a favicon

Napište URL adresu favicony, URL adresu RSS odběru, potvrďte, že RSS splňuje všechny požadované parametry a nebojte se zkontrolovat si RSS ve validátoru. I tady platí, že pokud některý z bodů nesplňujete, nejprve proveďte nápravu a až poté pošlete žádost ke schválení.

Obsahová pravidla

Pečlivě si přečtěte obsahová pravidla.

Nejčastější dotazy

Možná vás již v průběhu vyplňovaní napadly dotazy, na které byste se nás chtěli zeptat. Ty nejčastější jsme pro vás sepsali a odpovědi na ně vám doporučujeme abyste si prošli.   

 Jejich přečtení nám potvrďte. 

Volitelné

Na závěr nám dejte vědět, jestli máte zájem i o doplňkové projekty Diskuze a Líbí se. 

Diskuze je služba, která nabízí vložit pod články na vašem webu diskuzní modul. Díky diskuznímu modulu se uživatelé na stránce zdrží déle, a tím se zvýší počet PV a zároveň získáte nový reklamní prostor.

Tlačítko Líbí se vám zajistí nejrychlejší zpětnou vazbu od uživatelů. Díky němu tak zvýšíte interakci lidí, kteří navštěvují váš web, což se pozitivně odrazí na doporučování v Newsfeedu.

Doporučujeme oba doplňkové projekty zaškrtnout.

Nyní již stačí vše odeslat ke schválení. Naše redakce do několika pracovních dní žádost zpracuje. O úspěšném přijetí žádosti vás budeme informovat e-mailem a stav žádosti se v partnerském rozhraní změní na Odeslaná žádost

Když při kontrole zjistíme, že některé pravidlo nesplňujete, ozveme se vám na e-mail. Současně se stav vaší žádosti v partnerském rozhraní změní  na  Doplnění žádosti. 

Po otevření žádosti uvidíte, které body web nesplňuje, pole budou označeny žlutě. Proveďte opravu a pošlete nám žádost zpět k posouzení.

Pokud redakce zjistí, že je již vše v pořádku, dáme vám o tom vědět emailem a stav žádosti se změní na Schváleno. Následně vám na e-mail zašleme žádost  o vyplnění smlouvy, kde najdete i další postup a podrobnosti ke spolupráci.

Může nastat situace, že žádost zamítneme. Znamená to, že nesplňujete podmínky pro zařazení do spolupráce. Konkrétní nesplněné podmínky uvidíte ve formuláři. Další novou žádost lze zaslat nejdříve za 30 dní od zamítnutí webu.

Pokud byste se potkali s technickými komplikacemi, kontaktujte nás na newsfeed@firma.seznam.cz.

Těšíme se na spolupráci!