Postup přidání webu do Seznam Newsfeed

Postup přidání webu do Seznam Newsfeed

Služba Seznam Newsfeed představuje jeden z největších distributorů redakčního obsahu pro uživatele na českém internetu. Abyste jste se i vy mohli stát součástí, stačí se přihlásit do naší partnerské sítě. V návodném videu se pak dozvíte, jak přidat žádost pro zařazení webu do Newsfeedu, co je nutné vyplnit nebo na co si dát při vyplňování žádosti pozor.


Přidání webu do Newsfeedu se odehrává v partnerském rozhraní, kam se přihlásíte na partner.seznam.cz. Účet, ve kterém budete žádost vytvářet, musí být registrovaný na IČO provozovatele webu. Spolupráci třetích stran, například agentur, pro zařazení do newsfeedu není možné využít. 

Pokud jste stávající partner, využijte své přihlašovací údaje. Pokud jste tu úplně noví a partnerský účet ještě nemáte, jednoduše si ho vytvoříte. Jak na to vám poradíme v Nápovědě.

Pak už jen kliknete na záložku Newsfeed a poté na Přidat žádost.

Základní informace o webu

Vyberte web a potvrďte že:

  • běží na https
  • je responzivní


Dejte nám také vědět, zda váš web obsahuje fotogalerii. Je to z toho důvodu, že při vytváření reklamních kódů potřebujeme vědět, zda je vytvořit právě i pro fotogalerii.

Splnění podmínek pro zařazení do služby Seznam Newsfeed

Přečtěte si jednotlivé body a zaškrtnutím nám potvrďte, že je všechny splňujete. Pokud některý z bodů nesplňujete, web nemůže být schválen. Je proto nutné úpravu provést před odesláním žádosti. Jestli vám do vyplňování něco skočilo a potřebujete se k žádosti vrátit později, skrolujte dolů a zatím si vyplněné informace uložte.

RSS a favicon

Napište URL adresu favicony, URL adresu RSS odběru, potvrďte, že RSS splňuje všechny požadované parametry a nebojte se zkontrolovat si RSS ve validátoru. 

Obsahová pravidla

Pečlivě si přečtěte obsahová pravidla a jejich přečtení nám potvrďte.

Jestli máte zájem i o další moduly Seznam Diskuze, Líbí se a Seznam Doporučuje, zaškrtněte tuto možnost. 

Ke schválení posílejte pouze kompletně vyplněnou žádost. Naše redakce do několika pracovních dní (15 pracovních dní) žádost zpracuje. O úspěšném přijetí žádosti vás budeme informovat e-mailem. Stav žádosti se v partnerském rozhraní změní na Odeslaná žádost.

Když při kontrole zjistíme, že některé pravidlo nesplňujete, ozveme se vám na e-mail. Současně se stav vaší žádosti v partnerském rozhraní změní na Doplnění žádosti.

Po otevření žádosti uvidíte, které body web nesplňuje – pole budou označeny žlutě. Proveďte opravu a pošlete nám žádost zpátky k posouzení.

Pokud redakce zjistí, že je již vše v pořádku, dáme vám o tom vědět e-mailem a stav žádosti se změní na Schváleno. Následně vám na e-mail zašleme žádost o vyplnění smlouvy, kde najdete i další postup a podrobnosti ke spolupráci.

V případě, že žádost zamítneme, znamená to, že nesplňujete podmínky pro zařazení do spolupráce. Konkrétní nesplněné podmínky uvidíte ve formuláři. Další novou žádost lze zaslat nejdříve za 30 dní od zamítnutí webu.

Pokud byste se potkali s technickými komplikacemi, kontaktujte nás na newsfeed@firma.seznam.cz.

Těšíme se na spolupráci!