Seznam Doporučuje

Seznam Doporučuje je služba, která tvůrcům webů pomáhá pomocí doporučovacího boxu prodloužit návštěvu uživatelů na webu a tím získat i větší příjem z reklamy. Máte zájem o doporučovací boxík Seznam Doporučuje? Na této stránce vám dáme podrobný návod, jak boxík získat a implementovat na váš web.

Jak získat boxík?

Stáhněte si prosím smlouvu o spolupráci a vyplněnou nám ji společně s odkazem na svůj RSS feed pošlete na seznam.doporucuje@firma.seznam.cz.

Doporučené články získáváme z RSS. V ideálním případě by měl feed projít validátorem na https://validator.w3.org/feed/.

V RSS by mělo být minimálně 100 článků (maximálně 500).

Obrázek je pro doporučování povinný a nesmí být součástí description – jeho URL se vkládá do samostatného prvku feedu.

Obrázky používáme rovnou z RSS, proto je třeba, aby byly v náhledové velikosti, tedy měly rozměry minimálně 400 × 225 px a maximálně 800 × 450 pixelů a velikost do 300 kB.

Vaše RSS zkontrolujeme a případně na váš e-mail pošleme soupis požadovaných úprav. Následně pro vás vytvoříme box v grafickém stylu, který optimálně zapadne do vašeho webu. Pokud máte specifické požadavky na vzhled boxu, prosím pošlete nám je na seznam.doporucuje@firma.seznam.cz.

Výsledný grafický návrh obdržíte do své e-mailové schránky.

Pokud se vám zaslaný grafický návrh líbí, odsouhlaste nám ho prosím e-mailem. Pokud máte výhrady, grafický návrh upravíme.

Do e-mailu obdržíte kódy k nasazení boxu. Jedná se o čtyři kusy kódů, které je třeba umístit do stránky. Box se po nasazení nezačne zobrazovat hned, je třeba nás o tom informovat e-mailem na adrese seznam.doporucuje@firma.seznam.cz.

Na naší straně zkontrolujeme nasazení boxu a boxík zprovozníme. Následně vám přijde do e-mailu informace o spuštění boxu a také o tom, kde naleznete statistiky. Po spuštění box testujeme, aby měl co nejlepší výkon. Test probíhá na naší straně a vy již nemusíte nic řešit.

Pokud se s běžícím boxem stane cokoli nežádoucího, nebo máte zájem o nasazení dalšího boxu, napište nám na seznam.doporucuje@firma.seznam.cz.

Mohlo by vás zajímat…