CMP

CMP je nástroj, který pomůže dodržet pravidla pro zpracování údajů provozovatelům webových stránek, kteří sbírají osobní údaje o svých uživatelích, ať už v rámci webu, e-shopu nebo pomocí třetích stran a jejich nástrojů. Tato stránka vám poradí jak si CMP dialog nastavit.

Jak nastavit CMP dialog

Založení CMP dialogu se odehrává v partnerském rozhraní, kam se přihlásíte na partner.seznam.cz.

Na záložce Weby klikněte na tlačítko Přidat můj první web. Nejprve vyplňte výstižný název webu a pak URL adresu. Pole Poznámka je nepovinné.

Kromě URL adresy můžete ostatní nastavení upravit později.

Teď už stačí jen web uložit a počkat na schválení administrátory. Ti posoudí, jestli vaše stránky splňují podmínky, a podle toho web povolí, či zamítnou.

Každý web, který tímto způsobem přidáte, je kontrolován dle Pravidel pro partnerské weby a Smluvních podmínek. Ve svém účtu uvidíte u každého webu informaci, zda je SchválenČekající na schválení nebo byl Zamítnut.

 1. Ve svém partnerském rozhraní klikněte na záložku CMP.
 2. Vyberete web, pro který chcete sběr souhlasů nastavit.
 3. Zvolte počáteční datum platnosti souhlasu.
 4. Nastavte jméno provozovatele webu.
 5. Nahrajte logo webu (podporované rozměry jsou minimálně 30 × 30 px a maximálně 600 × 100 px). Logo musí být ve formátu PNG nebo JPG.
 6. Nakonec doplňte název webu.
 7. Uložte.

Na stránkách, kde dochází k odeslání požadavku na výdej reklamy, tj. máte ve zdrojovém kódu stránky umístěný výdejový skript ssp.js a alespoň jednu aktivní reklamní zónu od Seznamu, se CMP dialog zobrazí automaticky při prvním příchodu uživatele na web a poté znovu vždy po expiraci jeho souhlasu. V tomto případě tedy pro aktivaci zobrazení CMP dialogu nemusíte kromě nasazení reklamy od Seznamu udělat nic navíc.

Poté pokračujte bodem 5 tohoto návodu.

Jestliže chcete využívat pouze naše CMP (bez reklam od Seznamu), nebo na některých stránkách nemáte naši reklamu nasazenou, je třeba na stránkách, kde není umístěná žádná aktivní reklamní zóna, zobrazení CMP dialogu aktivovat:

 1. Do hlavičky stránky umístěte link na výdejový skript, který řídí spouštění vlastního CMP skriptu scmp.js:
  <script src="https://ssp.seznam.cz/static/js/ssp.js"></script>
 2. Co nejblíže před tag </body> vložte skript, který zajistí předání identifikátoru vašeho webu po načtení stránky a vyvolá zobrazení CMP dialogu:
  <script>
   sssp.config({webId: 12345})
   addEventListener('load', (event) => {
    scmp.open();
   });
  </script>

  Hodnotu webId změňte na identifikátor svého webu. Toto číslo najdete v partnerském rozhraní ve druhém sloupci výpisu webů. Pro fungování CMP je jeho správné zadání nezbytné.

Pokud naše řešení sběru souhlasů na svých stránkách nasadíte, nezapomeňte na implementaci odkazu, který uživateli zpřístupní možnost souhlas kdykoli dodatečně upravit. Do zápatí webu, případně do jiného bloku v rámci prostoru pro informaci o provozovateli webu, přidejte tento kus kódu:

<a href="#" id="open-cmp-btn">Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů</a>
<script>
 document.getElementById('open-cmp-btn').addEventListener('click', function(event){
  event.preventDefault();
  event.stopPropagation();
  scmp.open();
 })
</script>

Podrobnou technickou dokumentaci k CMP najdete na stránce https://vyvojari.seznam.cz/cmp. Pokud se s běžícím CMP cokoli stane, napište nám na seznam.partner@firma.seznam.cz.

Mohlo by vás zajímat…