Soubor ads.txt


Proč je třeba mít ads.txt?

Soubor ads.txt umožňuje partnerům jasně komunikovat, kdo je autorizovaným prodejcem jejich reklamního prostoru. Cílem je transparentnost pro inzerenty a eliminace podvodného prodeje reklamního prostoru. Jak to funguje? Vyhledávací roboti RTB systémů (Adform, Doubleclick, Criteo…), kteří nakupují váš reklamní prostor (přinášejí vám peníze), pátrají po souboru ads.txt, který mají důvěryhodné weby umístěný v kořenovém adresáři. Ze strany RTB systémů a inzerentů je preferován nákup reklamního prostoru, který je tímto způsobem ověřen. Pokud chcete plně využít finanční potenciál těchto programatických systémů, nasaďte si prosím soubor ads.txt na svůj web či weby.

Co dělat když:

 1. Nemám soubor ads.txt
  • Přihlaste se k serveru, kde je hostovaný váš web (například přes FTP).
  • Do kořenového adresáře (root) nahrajte soubor ads.txt. Nejčastěji se jedná o složku „www“, kde se nachází například soubory .htacces / index.php / index.html / robots.txt a podobně.
 2. Mám soubor ads.txt
  • Přidejte do souboru níže uvedené dva řádky s údaji RTB systémů zapojených do výdeje přes Seznam SSP:
   appnexus.com, 6974, RESELLER, f5ab79cb980f11d1
   pubmatic.com, 49307, RESELLER, 5d62403b186f2ace
   pubmatic.com, 159961, DIRECT, 5d62403b186f2ace

Ověření: https://www.adstxtvalidator.com/

Při správném umístění souboru se vám po zadání URL podle výše uvedeného vzoru do adresního řádku prohlížeče zobrazí obsah souboru ads.txt obsahující (alespoň) výše uvedené dva řádky.

Soubor ads.txt ke stažení: ads.txt

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields