Seznam Reklama WP

Seznam Reklama WP

„Seznam Reklama WP“ je rozšíření (plugin) umožňující snadnou integraci PPC reklamy od společnosti Seznam.cz, a. s. do CMS WordPress. Plugin obsahuje základní návod k použití a instrukce k nasazení reklamních ploch.

Veškeré informace k WordPress pluginu od Seznamu najdete také zpracované přehledně v našem videu.

Systémové požadavky

Pro správné fungování rozšíření „Seznam Reklama WP“ je potřeba dodržet následující systémové požadavky

Minimální

PHP: verze 5.6 a vyšší

WordPress: verze 5.2 a vyšší

Doporučené

PHP: verze 7.1 a vyšší

WordPress: verze 5.5 a vyšší

Pro bezproblémové automatické vkládání reklam by měl váš vzhled podporovat minimálně WordPress verzi 5.2. Pokud budete reklamy vkládat manuálně, je možné použít vzhledy, které jsou kompatibilní alespoň s WordPress verzí 4.5.

Instalace

Před instalací pluginu důrazně doporučujeme provést zálohu WordPressu. Pokud by se vyskytly nečekané problémy, budete z ní moci svůj web snadno obnovit. Kompletní pokyny k vytvoření zálohy naleznete v sekci „WordPress Backups“ na oficiálních stránkách WordPress.org (text je v angličtině).

Kliknutím na níže uvedené tlačítko „Stáhnout seznam-ads.zip“ si stáhněte si aktuální verzi pluginu seznam-ads.zip. Tento soubor obsahuje rozšíření a zároveň slouží jako instalační balíček. Návod na instalaci najdete níže, nebo si ho můžete stáhnout ve formátu PDF zde: Seznam Reklama WP – Instalace.

Instalace z prostředí WordPress

 1. V administraci CSM WordPress přejděte do sekce „Pluginy → Instalace pluginů“.
 2. Klikněte v horní části na tlačítko „Nahrát plugin“.
 3. Ve formuláři použijte tlačítko „Vybrat soubor“ a zvolte archiv seznam-ads.zip.
 4. Klikněte na „Instalovat“ a budete přesměrování na stránku s instalací.
 5. Následně plugin aktivujte stisknutím tlačítka „Aktivovat“.
 6. Nyní je plugin nainstalovaný a aktivní.

Instalace pomocí FTP

 1. Přihlaste se pomocí svého FTP účtu k instalaci WordPress.
 2. Navigujte FTP klienta do složky wp-content/plugins.
 3. Rozbalte archiv seznam-ads.zip a celou složku seznam-ads včetně jejího obsahu nahrajte do složky wp-content/plugins.
 4. Přihlaste se do administrace WordPressu a v sekci „Pluginy → Přehled pluginů“ aktivujte plugin „Seznam Reklama WP“.
 5. Nyní je plugin nainstalovaný a aktivní.

Nejčastější dotazy

„Seznam Reklama WP“ je rozšíření (plugin) umožňující snadnou integraci reklamního systému Seznamu do systému WordPress.

Plug-in je určený především pro střední a menší partnery, kteří za sebou nemají tým programátorů a pro které nasazení reklamních ploch představuje nezanedbatelnou investici – ať už z časových, technických nebo finančních důvodů.

Vydavatelé, kteří provozují vlastní reklamní systém, se obvykle snaží spíš rozšiřovat svá existující řešení. Pokud ale plugin jejich potřeby pokryje, mohou ho bez obav použít. Získají tím jistotu, že reklama je nasazená technicky správně a že optimálně využívá všechny možnosti, které partnerský program nabízí.

Od začátku tvorby pluginu jsme mysleli na to, aby jej dokázali snadno nastavit i partneři s uživatelskou znalostí WordPressu. Ke zprovoznění reklamy prostřednictvím pluginu stačí znát základní technické pojmy. Pokud si partner nebude vědět rady, najde v administračním rozhraní podrobný návod, jak reklamní plochy vytvořit a umístit. A může se samozřejmě obrátit na naši technickou podporu.

Ano. Drtivou většinu reklamních ploch umí plugin do stránky vložit automaticky. Záleží vždy na vzhledu (tématu), jestli takové umístění dovoluje. Pokud jeho tvůrce dodržel základní pravidla vytváření vzhledu, pak by mělo vložení ploch proběhnout hladce. Používáte-li vzhled zakoupený třeba na Themeforest, bude s největší pravděpodobností s naším pluginem plně kompatibilní.

Ano, řeší. V dnešní době tvoří podstatnou část zobrazení návštěvy z mobilních zařízení. Náš plugin dokáže v závislosti na šířce displeje vložit do obsahu webu vhodnou reklamu.

Pro spolehlivou funkčnost pluginu je potřeba WordPress nejméně ve verzi 5.2 a PHP ve verzi 5.6. Doporučené verze jsou WordPress 5.8 a vyšší a verze PHP 7.0 a vyšší.

Ano, plugin bude pravidelně aktualizován a bude vždy kompatibilní s nejnovější verzí WordPressu. Plugin podporuje automatickou aktualizaci z prostředí WordPressu. Jakmile vyjde nová verze, partner se to dozví prostřednictvím hlášky v administračním rozhraní.

Je třeba použít identifikátory zón, které se u jednotlivých webů liší, samotné reklamní plochy ale není nutné vytvářet pro každý web znovu. Plugin podporuje standardní WordPress import a export nástroje. Můžete si tedy reklamní plochy vytvořené pro jeden web exportovat do textového souboru a na jiném webu je importovat. Importované plochy je samozřejmě možné upravovat – stačí nastavit správné identifikátory zón, případně podle potřeby měnit další nastavení, nebo některé plochy smazat.

Pomocí pluginu je možné plně zajistit nasazení reklamních ploch a výdeje reklamy podle požadavků Seznam Newsfeedu. Další, s reklamou nesouvisející podmínky zařazení webu do newsfeedu, musíte vyřešit samostatně.

Plugin lze nastavit tak, aby zobrazoval reklamy jen a pouze návštěvníkům, kteří přijdou z newsfeedu. Pro návštěvníky z jiných zdrojů můžete využívat vlastní reklamní systém. Zároveň ale musíte zajistit, aby byl váš reklamní systém při příchodu uživatele z newsfeedu neaktivní.

Plugin je připraven i na tyto typy reklamy, a pokud je vzhled vašeho webu kompatibilní alespoň s WordPressem verze 5.2, měly by se pop-upy, branding i sticky skyscraper zobrazovat podle očekávání. U brandingu je podmínkou správného vykreslení reklamy ještě drobná úprava CSS kódu. S tím vám v případě potřeby dokáže pomoci náš tým.

Ano, náš plugin dokáže zajistit zobrazování reklamy na webu partnera podle požadavků, jejichž splnění je standardní podmínkou spolupráce při sjednání smlouvy. Jako provozovatel webu se díky tomu vyhnete řešení technické stránky vykreslování reklamy a celý proces schvalování a zprovoznění se tím zkrátí, takže reklama na vašem webu může začít dříve vydělávat.

Tato kombinace je možná a plugin dokáže sám rozpoznat, v jakém případě a do které pozice se má která reklama vykreslit. Není přitom potřeba žádné zvláštní nastavení nebo technický zásah ze strany partnera.

Changelog

[1.5] - 11/07/2022

 • Oprava získávání informací o updatu
 • Přidání informace o verzi pluginu

[1.4] - 10/06/2022

 • Optimalizace funkčnosti sticky widget

[1.3] - 08/06/2022

 • Optimalizace pro WP verzi 6.0
 • Oprava a úprava funkčnosti sticky widget
 • Nový filtr v administraci pro mobilní a desktopové zařízení

[1.2] - 08/04/2022

 • Optimalizace pro verzi 5.9.3
 • Úprava chování sticky pozice u widgetu při výskytu více reklam

[1.1] - 25/03/2022

 • Optimalizace pro verzi 5.9.2
 • Oprava zobrazování PopUpu v různých typech zakázaných postů
 • Optimalizace výdeje při (ne)vydávání reklamy v článcích

[1.0] - 18/02/2022

 • Vydání produkční verze
 • Optimalizace automatických reklam v článku
 • Oprava post ID při importu reklam

Update pluginu

Plugin od verze 0.7 podporuje automatickou aktualizaci. Pokud máte tuto možnost z bezpečnostních důvodů vypnutou nebo máte verzi nižší než 0.7, stáhněte si nejnovější verzi pluginu a proveďte prosím jeho aktualizaci podle následujícího postupu:

 1. Přihlaste se pomocí svého FTP účtu k instalaci WordPressu.
 2. Navigujte FTP klienta do složky wp-content/plugins.
 3. Rozbalte archiv seznam-ads.zip, celou složku seznam-ads včetně jejího obsahu nahrajte do složky wp-content/plugins a přepište všechny existující soubory.
 4. Nyní je plugin aktualizovaný a aktivní.

Vyloučení odpovědnosti

Instalace pluginu „Seznam Reklama WP“ (dále také jen „Plugin“) je dobrovolná. Plugin a veškeré přidružené soubory se uživatelům poskytují tak, jak jsou, včetně všech případných vad. Licence a kopie Pluginu jsou poskytovány bez jakýchkoliv záruk a společnost Seznam.cz, a. s. (dále také jen „Provozovatel“) žádným způsobem neodpovídá za vady Pluginu ani za škody, které by uživatelům v důsledku těchto vad mohly vzniknout. Vůči Provozovateli nelze uplatňovat žádné nároky na náhradu škody, nemajetkové újmy, nebo jiné nároky vzniklé v souvislosti s Pluginem nebo v souvislosti s užitím Pluginu. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za Plugin, jeho instalaci a další užití uživateli.

Své náměty, dotazy a uživatelskou odezvu prosím zasílejte na e-mail ssp-nasazeni@firma.seznam.cz.