Přihlášení přes Seznam

Služba Přihlášení přes Seznam umožňuje uživatelům se přihlásit na webu nebo ​
ke službě partnera pomocí existujícího účtu.​ Díky němu lze na přihlášené uživatele cílit i po konci cookies třetích stran.

Jak získat tlačítko Přihlášení přes Seznam?

Webmasterovi stačí napsat několik řádků kódu a tlačítko přidat. Doporučujeme, ať vám ho na web nasadí právě on. Měl by být obeznámený s dokumentací řešení OAuth 2.0 (autorizační protokol). Pošlete mu odkaz s kompletním průvodcem pro Nastavení a implementaci.

Správa této služby probíhá zde. Měli byste být obeznámení s dokumentací řešení OAuth 2.0. Pak už jen stačí postupovat podle těchto kroků:

  • Přihlaste se na této stránce, kde můžete spravovat weby, na kterých chcete svým uživatelům nabídnout Přihlášení přes Seznam.
  • Zaregistrujte si novou službu.
  • Získáte identifikační údaje – client_id a client_secret – kterými se pak prokazujete v jednotlivých krocích OAuth autorizace.
  • Na svém webu v rámci přihlášení přesměrujete uživatele na vstupní URL (její skladba a parametry jsou k dispozici v Dokumentaci služby).
  • Po dokončení autorizace Seznamem je uživatel přesměrovaný na zadané redirect URL a vy (jako provozovatel) musíte serverovým voláním vyměnit autorizační kód za token a identifikaci uživatele.

Pokud pro svůj web využíváte WordPress, můžete Přihlášení přes Seznam nasadit pomocí našeho pluginu.

Pokud potřebujete poradit s implementací tlačítka, nebo se s běžícím tlačítkem Přihlásit se přes Seznam se cokoli stane, napište nám na seznam.partner@firma.seznam.cz.

Mohlo by vás zajímat…